Aktuality

V košickej vedeckej kaviarni o kryptomenách

Vložil(a): A. Nozdrovická, 26.2.2018, videné 315-krát

Bitcoin, ethereum, ripple, litecoin...  To je len časť názvov kryptomien, ktorých je aktuálne vo svete viac ako 1300 a ďalšie pribúdajú. Šancu vyznať sa v nich ponúkne vedecká kaviareň, ktorá sa bude konať v stredu 28. februára 2017 o 18. hodine v Kulturfabrik Tabačka na Gorkého 2 v Košiciach.

Najúspešnejším je bitcoin s viac ako polovičným trhovým podielom. „Najmä pojem bitcoin je mnohým známy, ale podobne ako ja viacerí poriadne ani netušia, čo to vlastne je. Aká je jeho filozofia, odkiaľ berie svoju hodnotu? Preto sme si túto tému zvolili na februárovú vedeckú kaviareň v Košiciach,“ zdôvodnil hlavný organizátor RNDr. Ján Gálik CSc. z Neurobiologického ústavu BMC SAV. Skontaktoval sa so Samuelom Slavkovským, majiteľom časopisu Kryptomagazin.sk, ktorý v prednáške pod názvom Kryptomeny – tak trochu iné peniaze vysvetlí „kaviarnikom“, ako bitcoin a všeobecne kryptomeny vznikli, ako sa získavajú, prečo si získali dôveru, ako sa meria a stanovuje ich hodnota, ako sa nimi dá platiť. Prezradí, ako sa dajú kryptomeny získať a chrániť, a zároveň upozorní na podvody, ktoré pri tom číhajú.

Využite jedinečnú príležitosť, aby ste sa dozvedeli viac o fenoméne modernej doby, o ktorom mnohí rozprávajú, no málokto mu rozumie.

(kč)

Foto: archív

 

Príloha

Ilustračné foto