Odborník/Odborníčka na AI/ML

Kontakt: +421 2 3229 3108
Počet zobrazení: 128
Centrum spoločných činností Slovenskej akadémie vied

Miesto práce
Dúbravská cesta, Karlova Ves

Druh pracovného pomeru
plný úväzok

Termín nástupu
čo najskôr

Mzdové podmienky (brutto)
1 500 – 2 000 EUR/mesiac Podľa zákona č. 553/2003 Z. z. mzda pozostáva z dvoch zložiek: tarifný plat podľa odpracovaných rokov je vo výške min. 723,50 Eur + osobné ohodnotenie. Konečná výška mzdy závisí od skúseností a schopností uchádzača a môže sa pohybovať v rozpätí 1500 až 2000.- Eur.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme zamestnanca/zamestnankyňu pre prácu na projekte Národného kompetenčného centra pre vysokovýkonné počítanie. Náplňou práce bude podpora klientov využívajúcich superpočítačové / HPC technológie so zameraním na použitie algoritmov strojového / hlbokého učenia, menovite:

– komunikácia s klientom a analýza jeho požiadaviek

– návrh vhodného nástroja pre riešenie problému

– implementácia pilotných aplikácií

– školenia a podpora používateľov

Zamestnanecké výhody, benefity

– príjemné pracovné prostredie
– pohyblivá pracovná doba
– pracovná doba 37,5 hodiny za týždeň
– 1 týždeň dovolenky nad rámec zákona
– preplácaná PN nad rámec zákona
– zvýhodnená možnosť ubytovania pre zamestnancov z iného kraja

Informácie o výberovom konaní

V prípade, ak spĺňate uvedené požiadavky, prosím zašlite nám Váš životopis v slovenskom jazyku. Budeme kontaktovať len vybraných uchádzačov.

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním
vysokoškolské II. a III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Informatika, matematika, prírodné vedy (napr. fyzika, teoretická chémia) alebo príbuzné inžinierske odbory

Ostatné znalosti

Znalosť bežne používaných metód strojového učenia a spracovania textu, pokročilých štatistických metód

Dobrá znalosť neurónových sietí a hlbokého učenia

Práca s neurónovými sieťami (TensorFlow, Keras)

Práca so skriptovacími jazykmi (Python, Bash)

Práca s Big Data (Hadoop, Spark) a (No)SQL databázami

Znalosti by mali byť podložené pracovnou skúsenosťou alebo výstupom z projektov (aspoň typu diplomová / dizertačná práca), hackathonov, príspevkov k open-source vývoju a pod.

Počet rokov praxe

Práca je vhodná aj pre šikovného absolventa/absolventku

Osobnostné predpoklady a zručnosti
– aktívny a zodpovedný prístup k práci,
– samostatnosť, komunikatívnosť,
– cit pre poriadok (vedenie agendy),
– dôslednosť
– chuť učiť sa a napredovať, vôľa zúčastňovať sa na workshopoch, konferenciách

Inzerujúca spoločnosť

Stručná charakteristika spoločnosti

Centrum spoločných činností SAV je od 1. 5. 2018 organizáciou, ktorá pozostáva z 8 organizačných zložiek: Výpočtové stredisko, Kongresové centrum Smolenice, Kongresové centrum Academia, Ústredný archív SAV, Technicko-hospodárska správa ÚSV SAV, Encyklopedický ústav, VEDA-vydavateľstvo SAV, Správa účelových zariadení SAV.
Centrum spoločných činností SAV svojou činnosťou plní úlohy podporujúce riešenie vedecko-výskumných projektov Slovenskej akadémie vied

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov

Adresa spoločnosti

Centrum spoločných činností SAV
Dúbravská cesta 9
845 35 Bratislava 45

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Ľubica Kvasňovská
Tel.: +421 2 3229 3108