Aktuality

Ambrózyho dni

21.5.2012, otvorené 688-krát

 

Arborétum Mlyňany SAV pri príležitosti 120. výročia založenia vždy zeleného Ambrózyho Semper vireo parku otvorilo novú sezónu Ambrózyho dňami, ktoré sa konali v dňoch 18. - 20. mája 2012. Riaditeľ Arboréta Ing. Peter Hoťka, PhD. počas slávnostného programu venoval pamätné plakety a ďakovné listy vzácnym hosťom a inštitúciám, ktoré významne prispeli k rozvoju arboréta.

 

Ambrózyho dni sú najdôležitejšou udalosťou v roku, vďaka ktorej organizácia v súčasnosti prezentuje svoju činnosť širokej verejnosti. Od roku 2000 si takto každoročne pripomína založenie arboréta a venuje spomienku jej zakladateľovi Štefanovi Ambrózy-Migazzimu. Podujatie, ktoré je oficiálnym aj otvorením sezóny, navštevujú pozvaní hostia zo SAV, zástupcovia spolupracujúcich organizácií, sponzori a početní návštevníci

 

V sobotu a v nedeľu čakal hostí bohatý kultúrny program, vystúpenia hudobných a tanečných skupín. Pracovníci Oddelenia dendrobiológie prezentovali svoju výskumnú činnosť širokej verejnosti prostredníctvom názorných ukážok svojej činnosti. Počas odborného výkladu mali návštevníci možnosť prejsť zakvitnutý park s odborným sprievodcom. V priestoroch kaštieľa sa konala vernisáž víťazných fotografii zo súťaže  "Krásy Arboréta Mlyňany SAV vo fotoobjektíve" a "Arborétum Mlyňany SAV v dobovej fotografii". Pre rodiny s deťmi boli pripravené tvorivé dielne, maľovanie na tvár a množstvo iných atrakcií.

 

Foto: Ing. Daniela Holečková, Ing. Estera Zahradníková

Príloha

Okolie jazierka na Ploche severoamerickej dendroflóry
Príloha

V piatok na slávnostnom otvorení hostí privítal riaditeľ Arboréta Peter Hoťka
Príloha

Podpredseda SAV za 2. oddelenie vied Albert Breier pri príhovore
Príloha

Príloha

Vystúpenie folklórneho súboru
Príloha

Príloha

Program pre deti
Príloha

Pohľad na park