Facebook Instagram Twitter RSS Feed Back to top on side

Aktuality

Zástupcovia SAV s veľvyslancom Spojeného kráľovstva

Britský veľvyslanec Nigel Baker na návšteve v SAV

26. 4. 2021 | zhliadnuté 363-krát

O spolupráci pri organizovaní regionálneho podujatia zo série Race to Zero hovoril na pôde Slovenskej akadémie vied veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska J. E. Nigel Baker s predsedom SAV Pavlom Šajgalíkom. Na prvom vzájomnom stretnutí bol prítomný aj podpredseda SAV pre zahraničné styky Dušan Gálik.

Na úvod stretnutia predseda SAV v krátkosti predstavil hosťovi akadémiu ako nezávislú vedeckú inštitúciu, charakterizoval jej tri oddelenia vied a spôsob tvorby rozpočtu.

J. E. Nigel Baker uviedol, že veľvyslanectvo chce 19. mája usporiadať regionálnu konferenciu v rámci podujatia Race to Zero, zameraného na oblasť ochrany klímy. Na podujatí, ktoré by sa malo konať v Kongresovom centre SAV v Smoleniciach, by sa malo zúčastniť zhruba 40 zástupcov akademickej obce, verejnej a štátnej správy, investorov či ďalších inštitúcií. Race to Zero hodnotí veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska ako najväčšiu globálnu alianciu, ktorá sa zaviazala dosiahnuť čisté nulové emisie uhlíka najneskôr do roku 2050.

Text: Andrea Nozdrovická

Foto: Katarína Gáliková

Súvisiace články