Aktuality

V Centre spoločných činností SAV sa diskutovalo o vzniku Národného superpočítačového centra

9.7.2020, otvorené 317-krát

 

Štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky Marek Antal a generálny riaditeľ sekcie Digitálnej agendy Radoslava Repa navštívili v stredu 8. júla 2020 Centrum spoločných činností SAV. Súčasťou ich návštevy bola aj diskusia o vzniku Národného superpočítačového centra (NSC) v podmienkach Slovenskej republiky.


Cieľom tohto projektu je poskytovať výpočtovú kapacitu akademickým pracoviskám, organizáciám verejnej správy, ale aj malým a stredným podnikom, a tiež vytvorenie tímu expertov, vzdelávacieho a informačného programu, ako aj platformy na využívanie HPC pre slovenský verejný sektor. Centrum tiež umožní budovať ďalšie partnerstvá v európskom HPC ekosystéme.

Na vytvorení NSC pracuje Centrum spoločných činností SAV v spolupráci s Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky.

(r)

Foto: Centrum spoločných činností SAV

Príloha

Štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky Marek Antal s riaditeľom Centra spoločných činností SAV Lukášom Demovičom