Aktuality

Na konferencii CIAA sa zišli informatici zo sedemnástich krajín

9.8.2019, otvorené 410-krát

 

Celkovo 43 odborníkov a študentov zo sedemnástich krajín sveta - vrátane Japonska, Taiwanu, Indie, Izraela a Kanady - sa 22. – 25. júla stretlo v Košiciach na 24. medzinárodnej konferencii o implementácii a aplikácii automatov (CIAA). Súčasťou konferencie boli aj štyri pozvané prednášky odborníkov zo zahraničných univerzít v Dohe v Katare, ruskom Petrohrade a v nemeckých Brémach a Mníchove a prednáška o triediacich algoritmoch používaných spoločnosťou Google. 

CIAA je významná medzinárodná vedecká konferencia pre odborníkov a študentov, ktorá sa koná každý rok v rôznych krajinách sveta. Prvý ročník tejto konferencie sa konal v roku 1996 v Kanade. Ďalšie boli vo Francúzsku, Južnej Kórei, Nemecku, Portugalsku, Austrálii, USA, Česku, na Taiwane a v Južnej Afrike. Tohto roku ju organizoval Matematický ústav SAV v spolupráci so Slovenskou  spoločnosťou pre umelú inteligenciu (SAIS).

Cieľom konferencie bolo poskytnúť priestor na prezentáciu najnovších výsledkov týkajúcich sa všetkých aspektov implementácie a aplikácie výpočtových modelov. Medzi témy tohtoročnej konferencie patrili okrem iného biologicky inšpirované výpočty, spracovanie prirodzeného jazyka, kvantové výpočty, návrh kompilátorov, počítačové siete a kybernetická bezpečnosť.

Galina Jirásková, MÚ SAV

Foto: autorka

Príloha

Konferenčný výlet do Tokaj Macik Winery
Príloha

Pozvaná prednáška A. Okhotina (St. Petersburg)