Aktuality

Víťazné detské mapy sveta pocestujú do Tokia

Vložil(a): S. Ščepán, 11.4.2019, videné 187-krát

Žiaci zo základných a stredných škôl súťažili do konca marca v kreatívnom zobrazovaní sveta. V tomto roku sa do národného kola súťaže zapojilo 234 detí. V pondelok, 8. apríla 2019 vybrala odborná porota z Geografického ústavu SAV a Kartografickej spoločnosti SR šesť najlepších prác, ktoré budú reprezentovať Slovensko na medzinárodnom kole v Japonskom Tokiu.

Maľby Kristíny Cisárikovej (11 r.) Márie Šálekovej (12 r.), Timoteja Matejka (12 r.) Margaréty Mackovej (13 r.), Kataríny Šálekovej (15 r.) a grafická práca  Lukáša Horníka (15 r.) postupujú na celosvetovú výstavu v rámci najvýznamnejšej kartografickej konferencie  Medzinárodnej kartografickej asociácie, ktorá sa bude konať 15. 20. júla 2019 v Tokiu. 

Okrem prvých troch miest v štyroch vekových kategóriách komisia ocenila ďalších 24 prác, ktoré vynikali originálnosťou, tvorivosťou alebo kartografickým spracovaním.  Medzinárodná kartografická asociácia oceňuje detské mapy už od roku 1993. Cieľom súťaže je zlepšiť kartografické vnímanie u detí, podporiť ich záujem o prostredie, kde žijú a kreativitu pri jeho zobrazovaní. (mh)

 

 

Príloha

Tokio 3.jpg
Príloha

Grafická práca Lukáša Horníka (15 r.)
Príloha

Autorka Mária Šáleková (12r.)