Aktuality

Mladí vedci SAV opäť vyrážajú do škôl

Vložil(a): S. Ščepán, 22.10.2018, videné 337-krát

Slovenská akadémia vied aj v tomto školskom roku pokračuje v projekte Roadshow mladých vedcov po školách Slovenska. Vo štvrtok budú mať dve školy v Bratislave a jedna v Senci vyučovanie trochu inak. Hodinu chémie, matematiky a informatiky budú vyučovať mladí vedci SAV na Gymnáziu Ladislava Sáru v bratislavskej Karlovke, na Škole pre mimoriadne nadané deti v bratislavskej Rači a na Súkromnej základnej škole v Senci.

„V tomto roku zapojíme do projektu nielen stredné, ale aj základné školy. Začíname v Bratislavskom kraji, ktorý sme v uplynulom školskom roku nestihli navštíviť, hoci je k nám najbližšie. Snažili sme sa priblížiť vedu a vedcov najmä do vzdialenejších regiónov,“ informovala hovorkyňa SAV Monika Hucáková.

Takmer dvadsiatka mladých vedcov vyštartovala v uplynulom školskom roku k žiakom na hodiny a spestrila im tak vyučovanie nielen o najnovšie vedecké poznatky. Mladí odborníci z oblasti prírodných vied, spoločenských vied, technických smerov či medicínskeho výskumu odučili spolu takmer 60 hodín. Do vyučovania priniesli interaktivitu, diskusie a mnohí aj výsledky svojich výskumov, čo predstavuje pridanú hodnotu nielen pre žiakov, ale aj učiteľov, ktorí dobrovoľne na hodinách zostávajú a ďalej s akadémiou spolupracujú.

Množstvo mladých ľudí dnes nevníma svoju rodnú krajinu ako miesto, kde chcú zostať študovať. V rámci nášho projektu môžu vidieť mladých vedcov, ktorí sa aj napriek neľahkým podmienkam rozhodli robiť vedu doma," dodala Monika Hucáková. (mh)

 

 

Príloha

Ilustračné foto z projektu Nájdi v sebe vedca.