Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Pozvánka na júnovú Vivat scientia!/Nech žije veda!

Prednáškový cyklus Vivat scientia! prináša do Lučenca tému o parazitoch

26. 6. 2023 | videné 334-krát

V utorok 27. júna o 17.00 hod. sa v Mestskom múzeu na Radnici v Lučenci uskutoční šiesta prednáška z cyklu Vivat scientia!/Nech žije veda! Hostkou bude doktorka Daniela Antolová z Parazitologického ústavu SAV, v. v. i., v Košiciach.

Témou poslednej predprázdninovej prednášky budú parazity. Pre parazitológov sú tieto organizmy nesmierne zaujímavým predmetom výskumu. Doktorka Antolová z košického vedeckého pracoviska SAV prezradí informácie a zaujímavosti o najčastejších parazitoch ľudí a zvierat na Slovensku, pridá tipy, ako sa pred nimi chrániť a prezradí aj to, či sú pre nás naozaj vážnou hrozbou.

Daniela Antolová je vedeckou pracovníčkou a zástupkyňou riaditeľky Parazitologického ústavu SAV, v. v. i., v Košiciach. Venuje sa výskumu zameranému na diagnostiku, epidemiológiu a prevenciu parazitárnych ochorení prenosných zo zvierat na ľudí. V rámci svojho vedného odboru prispela k zlepšeniu molekulárnej a sérologickej diagnostiky humánnych parazitárnych ochorení na Slovensku. A jej výskum je zameraný aj na spoznanie evolučnej histórie rôznych druhov parazitov, ich migrácie a na analýzu rozšírenia druhových línií líšiacich v infekčnosti pre človeka.

Srdečne pozývame!

https://www.facebook.com/events/161453473495294

 

Spracovala: Katarína Gáliková

Foto: Daniela Antolová

Súvisiace články