Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Záujemkyne môžu svoje projekty posielať prostredníctvom webovej stránky do 18. júna 2021

Čas na podanie prihlášok do súťaže L’Oréal UNESCO Pre ženy vo vede predĺžili

27. 5. 2021 | videné 526-krát

Konečný termín podania prihlášok do súťaže L’Oréal UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko – talentový program organizátori súťaže posunuli. Záujemkyne môžu svoje projekty posielať prostredníctvom webovej stránky do 18. júna 2021.

Projekt L’Oréal UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko – talentový program organizuje spoločnosť L´Oréal spolu so Slovenskou akadémiou vied, Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA) a Slovenskou komisiou pre UNESCO.

Súťaží sa v dvoch kategóriách: do 35 rokov (minimálne titul PhD.) a od 36 do 45 rokov (vrátane).  Dve víťazné vedkyne si rozdelia sumu 10 000 eur, ktoré použijú na podporu profesionálnej kariéry. Vedkyniam stačí prihlásiť sa so svojimi prácami na www.prezenyvovede.sk.

Do predchádzajúceho štvrtého ročníka sa zapojilo 28 slovenských vedkýň. Víťaznou prácou vedkyne štvrtého ročníka L’Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede – talentový program v kategórii do 35 rokov sa stala práca Mgr. Svetlany Miklíkovej, PhD., ktorá pôsobí na Ústave experimentálnej onkológie BMC SAV v Bratislave. Druhý ocenený výskum v kategórii od 36 do 45 rokov bol projekt MUDr. RNDr. Dominiky Fričovej, PhD., ktorá pracuje v Neuroimunologickom ústave SAV v Bratislave.

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Súvisiace články