Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Na podanie prihlášok do súťaže L’Oréal UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko – talentový program zostáva posledný týždeň

Na podanie prihlášky do súťaže L’Oréal UNESCO Pre ženy vo vede zostáva týždeň

24. 5. 2021 | zhliadnuté 510-krát

Na podanie prihlášok do súťaže L’Oréal UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko – talentový program zostáva posledný týždeň. Záujemkyne môžu svoje projekty posielať prostredníctvom webovej stránky do 31. mája 2021.

Projekt L’Oréal UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko – talentový program organizuje spoločnosť L´Oréal spolu so Slovenskou akadémiou vied, Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA) a Slovenskou komisiou pre UNESCO.

Súťaží sa v dvoch kategóriách: do 35 rokov (minimálne titul PhD.) a od 36 do 45 rokov (vrátane). Dve víťazné vedkyne si rozdelia sumu 10 000 eur, ktoré použijú na podporu profesionálnej kariéry. Vedkyniam stačí prihlásiť sa so svojimi prácami na www.prezenyvovede.sk.

Do predchádzajúceho štvrtého ročníka sa zapojilo 28 slovenských vedkýň. Víťaznou prácou vedkyne štvrtého ročníka L’Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede – talentový program v kategórii do 35 rokov sa stala práca Mgr. Svetlany Miklíkovej, PhD., ktorá pôsobí na Ústave experimentálnej onkológie BMC SAV v Bratislave. Druhý ocenený výskum v kategórii od 36 do 45 rokov bol projekt MUDr. RNDr. Dominiky Fričovej, PhD., ktorá pracuje v Neuroimunologickom ústave SAV v Bratislave.

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Súvisiace články