Facebook Instagram Twitter RSS Feed Back to top

Aktuality

Titulný obrázok

Zapojte sa do NCC hackathonu

26. 4. 2021 | zhliadnuté 154-krát

Nenechajte si ujsť prvý NCC hackathon a využite jedinečnú príležitosť podieľať sa na vývoji aplikácie, ktorá bude slúžiť na získanie prehľadu o tom, čo sa práve deje na novom a starom slovenskom superpočítači. Zapojte sa už teraz, doplňte svoje CV o nové skúsenosti, spoznajte nových ľudí a vyhrajte skvelé ceny!

Národné kompetenčné centrum pre HPC organizuje Hackathon, ktorý sa bude konať online v dňoch od 21. do 28. mája. S postupným rozširovaním HPC infraštruktúry a vybudovaním nového superpočítača budú slovenské HPC kapacity prístupné aj používateľom z malých a stredných podnikov, startupov, priemyslu i štátneho sektora. Pridajte sa k expertom z NCC a pomôžte vytvoriť aplikáciu pre nový (aj starý :) slovenský superpočítač!

Prečo by ste sa mali zapojiť

  • Naučíte sa niečo nové.
  • Spoznáte nových ľudí.
  • Získate zaujímavé ceny.
  • Obohatíte svoje CV o ďalšiu skúsenosť.
  • Rozšírite svoje portfólium referencií.
  • Prostredníctvom webinárov nahliadnete do prostredia superpočítačov.

 

Víťaz získa 1500 eur a v hre sú ďalšie zaujímavé ceny ako napríklad tablet reMarkable, čítačka Kindle Oasis, slúchadlá Apple airpods, fitness náramok a ďalšie.

Aká výzva na vás čaká

Vývoj aplikácie pre iOS/android s modulmi určenými na získanie prehľadu o používateľových výpočtových úlohách a dostupných výpočtových prostriedkoch, informáciami o spotrebe energie a využití výpočtových kapacít. Cieľom hackathonu je vyvinúť open-source aplikáciu, ktorá bude voľne dostupná a v budúcnosti ju bude možné rozšíriť o ďalšie užitočné prvky. Je to šanca pre účastníkov dať našej užívateľskej aplikácii svoj podpis a rozšíriť tak svoje portfólium referencií. V prípade, že vás témy zaujali a máte akékoľvek otázky súvisiace s hackathonom, neváhajte osloviť organizátorov na hackathon@nscc.sk.

Ešte pred samotným podujatím pre vás organizujeme webináre, kde budete mať možnosť nahliadnuť do prostredia superpočítačov a dozvedieť sa, ako sa v ňom pracuje, ako sa spúšťajú výpočtové úlohy a ako získať o nich prehľad. Počas podujatia budete mať možnosť konzultovať s mentormi a organizátormi, ktorí vám radi pomôžu!

Viac informácií:

 

Text: Halyna Hyryavets, Centrum spoločných činností SAV