Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Ilustračné foto: Katarína Gáliková

Vedecký riaditeľ Virologického ústavu SAV žiada Igora Matoviča o verejné ospravedlnenie

10. 4. 2021 | videné 2392-krát

Vedecký riaditeľ Virologického ústavu SAV Juraj Kopáček žiada Igora Matoviča o verejné ospravedlnenie za vyjadrenie počas tlačového vyhlásenia dňa 9. apríla 2021.

Vážený pán Igor Matovič,

v piatok dňa 9. 4. 2021 počas tlačového vyhlásenia, ste mimoriadne nevhodným spôsobom poškodili meno Virologického ústavu Biomedicínskeho centra SAV, znevážili prácu a ponížili vedcov ústavu.

Vedcov, ktorí v tejto pandémii od samého začiatku dobrovoľne pomáhajú našej krajine pri testovaní, vývoji a validácii testov, pilotných štúdiách, sekvenovaní, poskytovaní odborných rád a informácií. Robíme to práve preto, že vnímame obrovský dosah pandémie na našu spoločnosť a na životy ľudí. Boju proti pandémii sme obetovali množstvo času a energie, vrátane väčšiny osobného voľna.

Tak ako to už odznelo v médiách o vykonanie analýz vakcíny Sputnik V nás požiadalo Ministerstvo zdravotníctva SR listom zo dňa 5. 3. 2021, keďže sme inštitúciou, ktorá má certifikáciu a odbornú kvalifikáciu na ich vykonanie. Bez tejto „žiadosti o spoluprácu“ by sme sa do analýz nepúšťali.

Preto Vás žiadam, aby ste sa za Váš výrok na našu adresu verejne ospravedlnili.

Juraj Kopáček

Vedecký riaditeľ Virologického ústavu Biomedicínskeho centra SAV

 

 

Súvisiace články