Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Začína sa piaty ročník projektu L’Oréal UNESCO Pre ženy vo vede

Vyhlásili piaty ročník projektu L´Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede

1. 4. 2021 | zhliadnuté 567-krát

Vo štvrtok 1. apríla sa začína piaty ročník projektu L’Oréal UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko – talentový program. Na Slovensku ho organizuje spoločnosť L´Oréal spolu so Slovenskou akadémiou vied, Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA) a Slovenskou komisiou pre UNESCO. Dve víťazné vedkyne si rozdelia sumu 10 000 eur, ktoré použijú na podporu profesionálnej kariéry. Vedkyniam stačí prihlásiť sa so svojimi prácami na www.prezenyvovede.sk.

V súčasnom pandemickom období si s nesmiernou dôležitosťou uvedomujeme, akým prínosom je veda pre nás všetkých. Preto je podľa organizátorov podpora slovenských i zahraničných vedkýň pôsobiacich na Slovensku kľúčová a ocenenie ich práce veľmi dôležité. Tento rok program rozšírili aj o vedkyne cudzej štátnej príslušnosti, ktoré pôsobia na Slovensku.

„V dnešnej náročnej dobe chápeme poslanie tohoto projektu ešte intenzívnejšie. Očakávanie spoločnosti voči vede a novým poznatkom narastá. Je dôležité podporovať najmä mladé vedkyne na začiatku kariéry, aby sa nevzdávali svojich ambícií a pokračovali vo výskume aj v prípade prvých nezdarov,” uviedla Brigitte Streller, generálna riaditeľka spoločnosti L’Oréal Slovensko.

Do predchádzajúceho štvrtého ročníka sa zapojilo 28 slovenských vedkýň. Víťaznou prácou vedkyne štvrtého ročníka L’Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede – talentový program v kategórii do 35 rokov sa stala práca Mgr. Svetlany Miklíkovej, PhD., ktorá pôsobí na Ústave experimentálnej onkológie BMC SAV v Bratislave. Druhý ocenený výskum v kategórii od 36 do 45 rokov bol projekt MUDr. RNDr. Dominiky Fričovej, PhD., ktorá pracuje v Neuroimunologickom ústave SAV v Bratislave.

V piatom ročníku môžu vedkyne svoje projekty prihlasovať od 1. apríla až do 31. mája 2021 prostredníctvom webovej stránky.

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Súvisiace články