Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Konferencia 50 štátov protihitlerovskej koalície v San Franciscu (apríl – jún 1945), ktorej výsledkom bolo založenie OSN. 
Na fotografii je zasadnutie Koordinačného výboru konferencie, ktorého členom bol aj československý diplomat Ján Papánek (tretí vľavo vpredu) a ktorý tak patrí medzi 14 autorov záverečného textu Charty OSN.

Výstava k 75. výročiu vzniku OSN

5. 10. 2020 | videné 964-krát

Organizácia Spojených národov si v tomto roku pripomína 75. výročie svojho vzniku. Historický ústav SAV a Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky pri tejto príležitosti pripravilo výstavu o histórii tejto organizácie a o významných Slovákoch, ktorí prispeli k jej vzniku a fungovaniu.

Autorom výstavy je riaditeľ Historického ústavu SAV PhDr. Slavomír Michálek, DrSc. Na osemnástich atraktívnych paneloch predstavuje počiatky OSN od prvých konferencií spojencov počas druhej svetovej vojny až po súčasnosť, pričom sa zameriava aj na úspešné programy medzinárodnej spolupráce.

Výstava je prístupná na Barokovom nádvorí Univerzitnej knižnice Bratislava na Ventúrskej 11 počas otváracích hodín knižnice.

Panelovú výstavu 75. výročie OSN a Slovensko si môžete pozrieť do 15. októbra.

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Foto: Slavomír Michálek, Historický ústav SAV

Súvisiace články