Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Prednášky sa odkladajú na september

V Trnave sa bude hovoriť o druhej kvantovej revolúcii

18. 6. 2024 | videné 250-krát

Zo zdravotných dôvodov je prednáška Druhá kvantová revolúcia ZRUŠENÁ. Predpokladaný náhradný termín plánujú organizátori na september (pôvodný termín bol 18. júna 2024).

Pozývame vás na popularizačno-vedeckú prednášku profesora Vladimíra Bužeka na tému Druhá kvantová revolúcia v Malom Berlíne v Trnave. Prednášku organizuje QUTE.sk – Národné centrum pre kvantové technológie. Prof. Vladimír Bužek v prednáške zavedie publikum do novej éry výskumu a technologického pokroku v oblasti kvantovej mechaniky. Táto revolúcia otvára dvere k novým možnostiam a výzvam pre celý rad disciplín. Prof. Bužek sa zameria na objavovanie základov druhej kvantovej revolúcie a na to, ako ovplyvní našu budúcnosť. Návštevníci sa dozvedia, aké sú hlavné technologické a teoretické inovácie, ktoré definujú tento nový vývoj, a aký majú potenciál zmeniť našu predstavu o výpočtoch, komunikácii a samotnej realite.

Prednáška objasní aj otázky týkajúce sa vplyvu kvantových technológií na kryptografiu a bezpečnosť a ako by sa tieto technológie mohli prejaviť vo našom živote alebo profesii. Dozviete sa, prečo sú kvantové počítače dôležité, aké sú najnovšie úspechy v tejto oblasti a aké sú hlavné výzvy, ktoré prinášajú.

Využite jedinečnú možnosť spýtať sa expertov v tejto oblasti na čokoľvek. Žiadne špeciálne znalosti fyziky ani matematiky sa neočakávajú, postačí len záujem dozvedieť sa niečo nové.

Viac informácií o udalosti nájdete na:

https://qute.sk/portfolio/expedicia-kvantove-slovensko/

 

Zdroj: Diana Cencer Garafová

Spracovala: Katarína Gáliková

Ilustračné foto: QUTE.sk – Národné centrum pre kvantové technológie

Súvisiace články