Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Ocenený stolový kalendár

V súťaži Najkrajšie kalendáre Slovenska 2023 a Najkrajšia kniha o Slovensku 2022 ocenili dva kalendáre a knihu Miroslava Sanigu

2. 5. 2023 | videné 598-krát

Tohtoročné slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže Najkrajší kalendár Slovenska 2023 a Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2022 organizovanej Klubom fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov prinieslo dve prvé priečky a jedno druhé miesto pre vedeckého pracovníka Ústavu ekológie lesa, v. v. i., vo Zvolene, doc. Ing. Miroslava Sanigu, CSc.

Miroslav Saniga zvíťazil v kategórii Stolové kalendáre – iné s tematikou prírodných scenérií a prírodnín: Miroslav SANIGA – FOSFA Life Science 2023. Rovnako 1. miesto získal v kategórii Nástenné viaclistové autorské kalendáre kalendár s tematikou prírodných scenérií a prírodnín: Chotár pod Čiernym kameňom – čarokrásna Záhrada Eden 2023. Súťaž o najkrajší kalendár Slovenska sa organizuje každý rok, tento ročník bol už 31.

Miroslav Saniga bodoval aj v súťaži Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2022, išlo o 16. ročník súťaže. Ocenenie získal v kategórii Knihy o Slovensku. Jeho knižný titul V túlavých topánkach slovenskou prírodou sa umiestnil na vynikajúcom druhom mieste.

Slávnostné udeľovanie ocenení spojené s vernisážou sa uskutočnilo 27. apríla 2023 v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici. Ocenené kalendáre a knihy sú vystavené v priestoroch Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici a výstavu týchto najlepších diel môžu záujemcovia navštíviť do 19. mája 2023.

 

Spracovala: Katarína Sládeková, Ústav ekológie lesa SAV, v. v. i.

 

Súvisiace články