Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Vlaňajšie víťazky súťaže L´Oreál UNESCO Pre ženy vo vede

Podávanie prihlášok do programu L´Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede predĺžili do 15. februára

30. 1. 2023 | videné 630-krát

Termín prijímania prihlášok do tohtoročného 7. ročníka programu L´Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede organizátori predĺžili do 15. februára 2023. Vedkyne do 40 rokov (vrátane) môžu svoje vedecké práce stále prihlasovať na www.prezenyvovede.sk.

Podujatie organizuje spoločnosť L’Oréal Slovensko spolu so Slovenskou akadémiou vied, Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA) a Slovenskou komisiou pre UNESCO. Pre ocenené vedkyne v programe L’Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede je pripravená suma 15 000 eur, ktoré môžu použiť nielen na výskumné účely, ale aj na osobný rozvoj.

Prihlásené práce bude opäť hodnotiť odborná komisia v SAV, ktorej predsedá prof. Ľubica Lacinová, členka Predsedníctva SAV. „L’Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede je jedným z mála programov, ktoré sa venujú zrovnoprávneniu žien v odbornom výskume. V predošlých ročníkoch projektu sme ocenili naozaj excelentné práce, ktoré nás utvrdili v tom, že to má veľký význam. Vedkýň pôsobiacich na Slovensku nie je veľa, o to viac si vážime ich prínos,“ uviedla Ľubica Lacinová.

V 7. ročníku programu si ocenenie 15 000 eur rozdelia tri výskumníčky z oblasti environmentálnych vied, fyzikálnych vied a matematiky či informatiky. Ceny pre najúspešnejšie projekty budú udelené v kategóriách: formálne vedy (matematika, štatistika, informatika), vedy o živej prírode vrátane environmentálnych vied (medicína, biochémia a podobne) a fyzikálne a technické vedy (fyzika, astronómia, stavebníctvo, strojárstvo). 

 

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Súvisiace články