Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

KC Academia v Starej Lesnej. Foto: Pavel Novák

SAV hľadá riaditeľa/riaditeľku Kongresového centra Academia v Starej Lesnej

16. 1. 2023 | zhliadnuté 1944-krát

Slovenská akadémia vied (SAV) opätovne vyhlasuje výberové konanie na miesto riaditeľa svojho kongresového centra a zároveň hotela v Starej Lesnej. Kongresové centrum SAV Academia (KC Academia) je organizačnou zložkou Centra spoločných činností SAV, v. v. i. Uchádzači o miesto sa môžu prihlásiť do 10. februára 2023.

Kongresové centrum SAV Academia sa nachádza na atraktívnom mieste, na hranici Tatranského národného parku, na úpätí masívu Lomnického štítu. Neďaleko sú strediská Vysokých Tatier – Tatranská Lomnica a Starý Smokovec. Letisko Poprad-Tatry je vzdialené 15 km, východnú polohu potvrdzuje aj blízkosť klenotníc architektonických pamiatok Spiša – Levoče, Kežmarku či Starej Ľubovne.

Vysoké Tatry sú významným vedeckým a konferenčným sídlom SAV, pôsobia tu tri výskumné ústavy SAV – Ústav vied o Zemi SAV, v. v. i., Ústav experimentálnej fyziky SAV, v. v. i. a Astronomický ústav SAV, v. v. i. KC Academia v Starej Lesnej sa využíva najmä na organizáciu vedeckých, odborných aj spoločenských podujatí s ubytovaním v atraktívnom prostredí pod Lomnickým štítom.

Súčasťou KC Academia je kongresová hala s kapacitou 170 multifunkčných kresiel s moderným technickým vybavením, veľkoplošným plátnom a možnosťou videokonferenčných hovorov. V priestoroch zariadenia sa nachádza aj rokovací salónik, banketová sála, reštaurácia, nočný bar, relaxačné a športové centrum. Ubytovacia kapacita hotela je 82 lôžok. Atraktívnou výzvou pre nového riaditeľa/ku KC Academia je možnosť prepojenia vedy, cestovného ruchu, relaxu a kultúry.

Oznámenie o výberovom konaní je uverejnené na stránke CSČ SAV, v. v. i. 

 

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Foto: Katarína Gáliková, Pavol Novák

Súvisiace články