Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Pozvánka na víkend so svetovou vedou

Víkend svetovej vedy s ocenením ESET Science Awards

11. 10. 2022 | zhliadnuté 530-krát

Už v piatok 14. októbra 2022 po štvrtý raz vyhlásia nových laureátov a laureátky ocenenia ESET Science Awards. Oceňovanie slovenských výnimočných vedcov je aj možnosťou zažiť svetovú vedu priamo na Slovensku. Na fanúšikov vedy čaká zaujímavý program nielen 14., ale aj 15. októbra 2022.

Slávnostné odovzdávanie ocenení 14. októbra 2022 prepojí svet vedy a umenia, v galaprograme okrem výnimočných vedkýň a vedcov vystúpi Eva Matejková, Juraj Benetin, Tamara Kramár či Celeste Buckingham. Oceňovanie môžete sledovať online v piatok 14. októbra o 19.00 h na facebookovom profile ESET Science Award alebo v na RTVS v sobotu 15. októbra o 21.35 h na Jednotke.

Live stream z podujatia 

Sprievodný program je spojený najmä s nositeľkou Nobelovej ceny za chémiu – izraelskou biochemičkou Adou Yonathovou, ktorá svojím výskumom ribozómov prispela k vývoju nových antibiotík. Vedecká diskusia Ako vzniká život? s laureátkou Nobelovej ceny sa uskutoční naživo v sobotu 15. októbra o 10.30 h v priestoroch Divadla P. O. Hviezdoslava v Bratislave. Návštevníci si budú môcť vypočuť inšpiratívny príbeh tejto svetovo uznávanej vedkyne a dozvedia sa, ako jej výskum viedol nielen k vývoju nových antibiotík a objasneniu rezistentnosti na ne, a zároveň aj odpovede na otázky, ako v organizmoch vzniká život.

Registrácia na diskusiu s  Adou Yonathovou 

ESET Science Award spolu s RTVS prináša aj možnosť hlasovať v Cene verejnosti 2022 v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku. Medzi nominovanými v tejto kategórii je aj Silvia Pastoreková, riaditeľka Biomedicínskeho centra SAV, v. v. i. Jedného z hlasujúcich čaká špeciálna výhra, pobyt na Lomnickom štíte s gastronomickým zážitkom a súkromnou prehliadkou astronomického observatória SAV. Hlasovať možno do polnoci 13. októbra 2022.

 

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Foto: Nadácia ESET

Súvisiace články