Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Tohtoročná Noc výskumníkov sa koná 30. septembra 2022

Prihlasovanie na ENV 2022 je otvorené do konca augusta

10. 8. 2022 | zhliadnuté 306-krát

Tohtoročný, už 16. ročník festivalu vedy Európska noc výskumníkov sa uskutoční posledný septembrový piatok, 30. septembra 2022. Organizátori upozorňujú, že prihlasovanie na podujatie je otvorené do 31. augusta 2022.


Motto tohtoročného festivalu Dôverujme vede vzniklo v reakcii na potrebu lepšie sa orientovať v záplave veľkého množstva informácií a, žiaľ, aj dezinformácií. Organizátori preto chcú upriamiť pozornosť mladých ľudí a širokej verejnosti na relevatné zdroje informácií. Téma dôvery vo vedu bude rezonovať naprieč celým programom s prepojením na aktuálne témy – klimatická kríza, udržateľnosť či vojnový konflikt na Ukrajine. Návštevníkov tak chcú podnietiť k aktivite, zážitkovému vzdelávaniu a lepšiemu poznaniu vedy a ľudí, ktorí za ňou stoja.  

Organizátori sa tiež obracajú na vedcov a vedkyne, aby zážitkovou formou doplnili klasické vzdelávanie žiakov v školách prostredníctvom stálej aktivity Navštív svoju školu – Spoznaj svojho vedca. Prihlasovanie do tejto aktivity je stále rovnako otvorené.  

Podrobné informácie

 

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Súvisiace články