Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Ilustračné foto

Pozvánka na workshop SAV o novom energeticko-emisnom modeli

14. 6. 2022 | videné 396-krát

Pozývame vás na online workshop o novom energeticko-emisnom modeli Uhlíkovo neutrálne Slovensko do roku 2050, ktorého autorom je vedecký kolektív z Prognostického ústavu CSPV SAV, v. v. i. a zástupcovia belgickej spoločnosti Climact. Workshop sa uskutoční vo štvrtok 16. júna 2022 o 10.00 hod. a jeho súčasťou bude aj predstavenie možných scenárov na dosiahnutie uhlíkovej neutrality SR do roku 2050.

Energeticko-emisný model Uhlíkovo neutrálne Slovensko do roku 2050 je komplexným modelom systému energetických tokov v jednotlivých sektoroch národného hospodárstva (budovy, priemysel, doprava, energetický sektor, poľnohospodárstvo a lesné hospodárstvo). Jedná sa o unikátny model, ktorý môže pomôcť aj pri nastavení verejných politík pre dosiahnutie bezuhlíkového cieľa Slovenska v roku 2050. 

Model je zaujímavý aj pre širokú verejnosť, pretože vďaka nemu môže aj bežný človek vidieť, ako zmena každodenného správania prispeje k zníženiu spotreby energie či emisií skleníkových plynov.

Na workshop je potrebné sa vopred zaregistrovať na emailovej adrese: dusana.dokupilova@savba.sk. Registrovaní účastníci dostanú mailom link na prihlásenie a správu “Uhlíkovo neutrálne Slovensko do roku 2050“, vypracovanú na základe výsledkov modelu.

 

Spracovala: Katarína Gáliková

Foto: Jasmin Sessler/Unsplash


 

 

Súvisiace články