Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Jarný tábor SAV

Jarný vedecký tábor na SAV

10. 3. 2022 | zhliadnuté 370-krát

V dňoch 28. februára až 4. marca 2022 sa na bratislavskej Patrónke na Ústave materiálov a mechaniky strojov SAV, v. v. i., konal jarný vedecký tábor pre deti vo veku od 5 do 10 rokov. Desať malých „vedcov“ zažilo týždeň plný zábavy, experimentov a získalo mnoho nových vedomostí.

Počas exkurzií na ústavoch SAV deti hravou formou získali zaujímavé poznatky o separácii a recyklácii plastov, o správnej životospráve a vplyve fyzickej záťaže na srdečný tep, dozvedeli sa veľa nového o baktériách, uvideli fascinujúci svet pod mikroskopom a zistili čím sa živí priadka morušová alebo aj šváby,“ povedala Alena Opálková Šišková z Ústavu materiálov a mechaniky strojov SAV, v. v. i.

V tábore deti okrem mnohých poznatkov získali aj nových kamarátov s podobnými záujmami. „V júli plánujeme pre deti zorganizovať letný vedecký tábor, preto verím, že sa s týmito malými vedcami ešte uvidíme a nebude to naposledy,“ dodala vedkyňa.

Program jarného tábora zabezpečovala vzdelávacia platforma George Science. Do programu sa zapojili aj Ústav polymérov SAV, v. v. i., Ústav molekulárnej biológie, SAV, v. v. i., Ústav zoológie, SAV, v. v. i., a Ústav výskumu srdca, CEM, SAV, v. v. i., a aj občianske združenie All4Science, o. z.

 

Spracovala: Katarína Gáliková

Foto: George Science

Súvisiace články