Aktuality

Ľudská sexualita témou Vedy SK

Vložil(a): S. Ščepán, 7.8.2018, videné 425-krát

Je všade okolo nás aj hlboko v nás. Hýbe našimi životmi. Aj vtedy, keď sa tvárime, že nás neovláda – ľudská sexualita... Téma pre niekoho háklivá, šteklivá, dokonca frivolná alebo kontroverzná, ale pre ľudský život veľmi dôležitá... Ako vážne máme brať našu sexualitu?

Vo Vede SK budú v sobotu 11. augusta večer v Rádiu Slovensko na túto aj na mnohé ďalšie otázky odpovedať Doc., PhDr. Gabriel Bianchi, CSc., zástupca riaditeľky Ústavu výskumu sociálnej komunikácie SAV, člen Predsedníctva SAV pre 3. oddelenie vied a Mgr. Veronika Valkovičová, ktorá v súčasnosti študuje spojené postgraduálne štúdium na Ústave európskych štúdií a medzinárodných vzťahov, Fakulty sociálnych a ekonomických vied UK a na Fakulte sociálnych vied Univerzity v Antverpách. Vo svojom výskume sa venuje verejným politikám rodovej rovnosti a sexuality.

Sexualita je jedným z najzábavnejších a najdiskutovanejších fenoménov nášho života. Je to naozaj „zábavná“ práca v kontexte sociálnej komunikácie? Skloňovať budeme sexualitu v kontexte reprodukcie, úskalia rodovej rovnosti, boj proti sexuálnemu násiliu, ale aj ochranu a výchovu detí. Hovorí sa u nás o sexualite dostatočne otvorene? Odpovede bude hľadať Veda SK v sobotu 11. augusta od 22.20 hodiny v Rádiu Slovensko. (špn)

 

 

 

Príloha

Doc., PhDr. Gabriel Bianchi, CSc.