Aktuality

Ocenenia obrazových publikácií a kalendárov

Vložil(a): S. Ščepán, 12.4.2018, videné 543-krát

Trpezlivosť, schopnosť objavovať na prvý pohľad nevidené, cit pre obrazovú výtvarnosť ale aj nesmierne nadšenie až vášeň. To všetko potrebujete ak chcete zachytiť život okolo nás v dobrej fotografii. A to všetko, ba aj kadečo navyše má v sebe aj Miroslav Saniga z Ústavu ekológie lesa SAV vo Zvolene. 

Desiateho apríla vyhlásil KLUB FOTOPUBLICISTOV SLOVENSKÉHO SYNDIKÁTU NOVINÁROV výsledky súťaže 26. ročníka o Najkrajší kalendár roka 2018 ako aj výsledky 11. ročníka o Najkrajšiu knihu Slovenska. Udialo sa to v Banskej Bystrici počas slávnostnej vernisáže v Štátnej vedeckej knižnici. V kategórii obrazových kníh o obciach získala prvé miesto bohato ilustrovaná výpravná knižná publikácia Miroslava SANIGU "Chotár pod Čiernym kameňom - čarokrásna Záhrada Eden". Pojednáva o prírode, terénnych názvoch,  nárečí, ľudovej slovesnosti aj o zvykosloví Liprovskorevúčanov.

Miroslav Saniga zdupľoval svoje víťazstvo aj v kategórii stolový kalendár.  Nazval ho „FOSFA Life Science 2018" s tematikou prírodných scenérií a prírodnín. Navyše v kategórii viaclistové nástenné kalendáre ho ocenili 3. miestom. (ms+spn)

 

 

Príloha

Ocenený Miroslav Saniga.