Aktuality

Akadémie podpísali Dohodu o vedeckej spolupráci

Vložil(a): S. Ščepán, 11.1.2018, videné 807-krát

Predstavitelia Slovenskej akadémie vied a Akadémie vied Českej republiky dnes 11. januára v Prahe podpísali Dohodu o vedeckej spolupráci, ktorá na najbližšie mesiace garantuje participáciu na spoločných projektoch vedeckých pracovníkov. 

„Význam tohto stretnutia je veľký a táto tradícia má už 25 rokov, pretože vznikla hneď po rozdelení Československa. Naše spoločné stretnutia dávajú jasne najavo, že akadémie mali k sebe vždy blízko, veľmi úzko spolupracujú, a to všetko sa odráža aj na množstve projektov, ktoré s AV ČR máme,“ povedal predseda Slovenskej akadémie vied prof. Pavol Šajgalík.

Slovenskí aj českí vedci zároveň spoločne koordinujú postoje vo vzťahu k Európskej komisií, a to nielen na úrovni SAV a AV ČR, ale aj na úrovni Poľskej akadémie vied a Maďarskej akadémie vied.

Spolupráca s vedou  na Slovensku má v AV ČR dlhodobú tradíciu. Slovenskí vedci sú pre nás najbližším strategickým partnerom. Som rada, že túto dohodu podpisujeme práve v tomto roku, kedy si pripomíname sto rokov od založenia samostatného Československa,“ povedala predsedníčka Akadémie vied Českej republiky prof. Eva Zažímalová. (mh)

 

 

Príloha

Fototermín po podpise dohody s predsedami akadémií ČR a SR.
Príloha

Prof. Pavol Šajgalík pri podpise Dohody o vedeckej spolupráci s AVČR.
Príloha

Predsedníčka Akadémie vied Českej republiky prof. Eva Zažímalová podpisuje Dohodu o vedeckej spolupráci SAV a AVČR.
Príloha

Účastníci stretnutia v Prahe.