Aktuality

O spolupráci s Vojvodinou

Vložil(a): V. Šmihula, 8.11.2006, videné 1984-krát

V stredu 8. novembra v SAV rokovala delegácia Akadémie vied a umení Vojvodiny.

Vojvodinská akadémia vied a umení (VAVU) vznikla pred tromi rokmi odlúčením od Srbskej akadémie vied a umení. Je pochopiteľné, že nová inštitúcia hľadá partnerov na spoluprácu najmä v okolitých a blízkych krajinách. SAV s ňou spolupracuje na základe zmluvy s materskou akadémiou, ale aj na základe Zmluvy o vzájomnej spolupráci z roku 2005.

Delegáciu vojvodinskej akadémie viedol jej generálny sekretár prof. Miloš Tešič, jej ďalšími členmi boli sekretár pre prírodné a technické vedy VAVU prof. Milorad Miloradov, prof. Branimir Gudurič a manželka prof. Miloradova prof. Mirjana Vojinovič-Miloradovová z Univerzity v Novom Sade.

Hostí prijal prvý podpredseda SAV prof. Ján Slezák. Na stretnutí sa zúčastnili aj podpredsedovia SAV Viera Rosová, Ivan Zahradník a ďalší členovia Predsedníctva SAV.

Účastníci rokovania si vymenili doterajšie poznatky o vzájomných kontaktoch a načrtli ďalšie možnosti vzájomnej spoluprácu. S prezentáciou možností, výsledkov aj medzinárodných kontaktov SAV vystúpil prof. Ján Slezák.

Popoludní vojvodinskí hostia navštívili Ústav experimentálnej onkológie SAV a Ústav hydrológie SAV v Bratislave.

Príloha

Počas rokovania - zľava prof. Ján Slezák, prof. Milorad Miloradov a prof. Miloš Tešič.
Príloha

Sprava prof. Ján Slezák, prof. Mirjana Vojinovič-Miloradovová, prof. Branimir Gudurič, riaditeľka Ústavu hydrológie SAV Vlasta Štekauerová a riaditeľ Ústavu experimentálnej onkológie SAV doc. Čestmír Altaner (oba tieto ústavy hostia navštívili).
Príloha

Celkový pohľad na rokovanie.
Príloha

Generálny sekretár VAVU prof. Miloš Tešič.
Príloha

Prof. Milorad Miloradov.