Facebook Instagram Twitter RSS Feed Back to top

Monography profile

Cover
Gabriela Kiliánová - Juraj Zajonc Number ORCID

70 rokov Ústavu etnológie Slovenskej akadémie vied: kontinuity a diskontinuity bádania a jednej inštitúcie

VEDA, vydavateľstvo Slovenskej akadémie vied
About monography:
Súhrnná publikácia, ktorá vyšla k 70. výročiu založenia súčasného Ústavu etnológie SAV. Ide o prvú syntézu dejín vrcholnej etnologickej inštitúcie na Slovensku. Systematickým spôsobom odkrýva trajektóriu jej fungovania a smerovania počas siedmich dekád a jej postupnú premenu od národopisného (etnografického a folkloristického pracoviska) po moderné etnologické a sociálno-kultúrne antropologické pracovisko. Čitateľ sa prehľadnou formou oboznámi s kľúčovými obdobiami, projektmi, dielami a osobnosťami. Text publikácie sleduje jednotlivé historické obdobia, pričom si podrobne všíma príslušné dobové kontexty a vzťahy. Zostavovatelia čerpali z archívnych prameňov a aj z doteraz nepublikovaných dát z Ústredného archívu SAV.
Details:
288 pages
Language: slovenský
Keywords:
Ústav etnológie SAV, inštitúcie, dejiny, osobnosti, etnológia, folkloristika
About edition:
Publisher: VEDA, vydavateľstvo Slovenskej akadémie vied
Edition: 1.
Edition place: Bratislava
Edition year: 2016
ISBN 978-80-224-1512-5 (print)
Monography type: monography
How to cite:
ISO 690:
Kiliánová, G. - Zajonc, J.: 70 rokov Ústavu etnológie Slovenskej akadémie vied: kontinuity a diskontinuity bádania a jednej inštitúcie. 1 vyd. Bratislava : VEDA, vydavateľstvo Slovenskej akadémie vied. 2016. pp. 288. ISBN 978-80-224-1512-5.

APA:
Kiliánová, G., Zajonc, J. (2016). 70 rokov Ústavu etnológie Slovenskej akadémie vied: kontinuity a diskontinuity bádania a jednej inštitúcie. Bratislava : VEDA, vydavateľstvo Slovenskej akadémie vied. ISBN 978-80-224-1512-5.