Podujatia

Týždeň slovenských knižníc 2017 v Ústrednej knižnici SAV

Vložil(a): Ľ. Suballyová, 10.3.2017, videné 474-krát

V dňoch 13. – 19. 3. 2017 sa uskutoční 18. ročník celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc. Poslaním podujatia je pozitívne zviditeľnenie knižnice ako kultúrnej a vzdelávacej inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí.

Ústredná knižnica SAV ako hlavná knižnica SAV sa snaží uspokojovať všetky požiadavky a potreby najmä pracovníkov a doktorandov SAV. V tomto roku knižnica  pripravila Informačný deň.

Uskutoční sa uskutoční 15. marca 2017 v aule SAV na Dúbravskej ceste 9 (Patrónka) od 8,30 do 14,30 hod.

Môžete sa zaregistrovať do Ústrednej knižnice SAV

V súčasnosti je už samozrejmosťou, že elektronické zdroje sú dôležitou súčasťou každodennej vedeckej práce. Využívať vzdialený prístup k e-zdrojom mimo IP SAV (z domu) však môže len registrovaný používateľ ÚK SAV. Dňa 15. 3. 2017 sa môžu pracovníci SAV zaregistrovať priamo na Patrónke, stačí si priniesť občiansky preukaz a vyplniť prihlášku do knižnice. Vlastníkom kompatibilnej čipovej karty (napr. ISIC, ITIC, električenka...) odporúčame priniesť si ju. Ostatným dodatočne čipovú kartu vyrobíme a doručíme ju s prístupovými heslami na pracovisko. Registrácia je bezplatná. Bezplatná registrácia je počas celého roka možná aj priamo v knižnici na Klemensovej ul. č. 19.

Okrem tejto registrácie budú celý čas k dispozícii odborní zamestnanci knižnice, ktorí budú odpovedať na otázky o službách knižnice, informovať o elektronických zdrojoch, citačných databázach a v neposlednom rade aj o publikačnej činnosti. Zamestnanci i doktorandi môžu na mieste podať svoje návrhy na zakúpenie dokumentov do Ústrednej knižnice SAV.

Okrem toho počas Týždňa slovenských knižníc budú odpúšťané sankčné poplatky za prekročenie výpožičnej lehoty, a tým vyzývame všetkých, aby bez obáv vrátili vypožičané dokumenty do ÚK SAV.

Mgr. Andrea Doktorová,
riaditeľka Ústredná knižnica SAV

Príloha