Aktuality

Vedecký veľtrh sa začne diskusiou za okrúhlym stolom

Vložil(a): S. Ščepán, 13.9.2017, videné 438-krát

Námestie NC Eurovea v Bratislave sa už zajtra 14. Septembra stane dejiskom druhého ročníka Vedeckého veľtrhu. Podujatie otvorí diskusia za okrúhlym stolom. 

Vedecký veľtrh prináša celodenný zábavný program pre deti a mládež, v rámci ktorého budú rôzne oblasti vedy a výskumu prezentované zaujímavou a interaktívnou formou. Je určený najmä pre deti a mládež školského veku (6-18 rokov), no zaujímavý je aj pre učiteľov, rodičov a širokú verejnosť. Program veľtrhu je zameraný na povzbudenie záujmu slovenskej mládeže o význam vedy v každodennom živote a prípadnú budúcu kariéru vo vedeckých odboroch. 

Vystavovateľmi budú vysoké a stredné školy, vedecké ústavy SAV, záujmové organizácie a subjekty komerčnej sféry, ktoré sa vo svojich stánkoch pokúsia ukázať, že veda je všade okolo nás, a že je potrebná v každodennom živote. Podujatie organizuje Veda nás baví n. o. v spolupráci s Fakultou matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave a Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Patrónom Vedeckého veľtrhu je predseda Slovenskej akadémie vied profesor Pavol Šajgalík.

Druhý ročník Vedeckého veľtrhu na Slovensku sa organizátori rozhodli ozvláštniť. Deň pred samotným veľtrhom 13. septembra 2017, sa rozhodli usporiadať diskusiu za okrúhlym stolom. Kľúčovou témou diskusie je pálčivá téma odchodu slovenských študentov do zahraničia. Za okrúhly stôl zasadnú kapacity z oblasti vedy a výskumu - prof. RNDr. Jozef Masarik, DrSc. z Univerzity Komenského v Bratislave, prof. Ing. Mária Bieliková, PhD. zo Slovenskej technickej univerzity a PhDr. Radomír Masaryk, PhD z Univerzity Komenského v Bratislave. Moderátorom diskusie bude bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler, ktorý momentálne šéfuje Inštitútu strategických analýz SAV.

Diskusia za okrúhlym stolom sa bude konať 13. septembra 2017 o 18:00 hod. v Binariu, Bratislava na Starých Gruntoch. Celodenný program Vedeckého veľtrhu sa začína 14. septembra o 9:30 slávnostným otvorením na námestí Eurovea. (jl)

Príloha

Namestie NC Eurovea.