Aktuality

Najväčšia koncentrácia inovátorov – 29. septembra v Bratislave

Vložil(a): M. Hucáková, 19.6.2017, videné 557-krát

Univerzita Komenského v Bratislave v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied, Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity, Slovenskou technickou univerzitou, Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Technickou univerzitou v Košiciach a Žilinskou univerzitou prináša na Slovensko jedinečné podujatie – FALLING WALLS LAB. Ide o inšpiratívny a interdisciplinárny formát, ktorý poskytuje priestor na prezentáciu inovatívnych myšlienok a výskumných projektov z najrozmanitejších vedných disciplín. Výnimoční výskumníci, vedci, ako aj inovátori z radov podnikateľov a profesionálov budú môcť prezentovať svoje projekty dňa 29.septembra 2017 v Bratislave. FALLING WALLS LAB SLOVAKIA je zároveň sprievodným podujatím Európskej noci výskumníkov.

Na podujatie Falling Walls Lab, ktoré sa doposiaľ konalo v 50 krajinách sveta, sa môžu prihlásiť študenti, mladí výskumníci a pedagógovia, podnikatelia i profesionáli. Podujatie je priestorom na prezentáciu prevratných výskumných projektov, iniciatív, myšlienok a podnikateľských modelov z rozličných oblastí. Termín na prihlásenie sa na Falling Walls Lab Slovakia je do 10. septembra 2017.

Víťaz každého z podujatí Falling Walls Lab v jednotlivých krajinách získava miestenku na svetové Falling Walls Lab finále, ktoré sa uskutoční dňa 8. novembra 2017 v Berlíne, a lístok na prestížnu konferenciu Falling Walls Conference konanú dňa 9. novembra 2017. Do berlínskeho finále postupuje 100 účastníkov z celého sveta. Každý z nich dostane príležitosť prezentovať svoj výskum, iniciatívu či podnikateľský model v trojminútovom formáte pred špičkovou porotou zloženou z akademikov, vedcov a zástupcov biznisu. Traja víťazi získajú finančnú výhru a predovšetkým príležitosť zopakovať svoje prezentácie ďalší deň na hlavnom pódiu prestížnej Falling Walls Conference. 

Cieľom podujatia Falling Walls Lab je podporiť vedecké a podnikateľské inovácie, iniciovať a rozvíjať výmenu nápadov, inšpirácií a poznatkov medzi výnimočnými výskumníkmi a profesionálmi z rôznych oblastí.

Podujatie Falling Walls Lab Slovakia sa uskutoční dňa 29. septembra 2017 v Moyzesovej sieni Filozofickej fakulty UK v Bratislave. Online prihlasovanie je otvorené do 10. septembra 2017. Falling Walls Lab Slovakia organizuje Univerzita Komenského v Bratislave v spolupráci s významnými slovenskými univerzitami, SAV a SOVVA. Podujatie podporuje nadácia Falling Walls Foundation.

Ďalšie informácie a online prihlášku nájdete na: http://www.falling-walls.com/lab/apply a http://uniba.sk/projekty/fwl.

Zdroj: Univerzita Komenského

Príloha

Noc výskumníkov 2016